Węgry region Balaton - winnica IKON

 

Ikon Winery znajduje się na terenie historycznym Rádpuszta, które przez stulecia należały do wysoko cenionego opactwa Tihany jako winnicy. Tradycja uprawy winorośli odrodziła się, gdy Ikon Winery została otwarta w 2007 roku. Janos Konyari, założyciel - enolog, pozostawił dziedzictwo swojej wizji, doświadczenia i pasji do produkcji wina przyszłym pokoleniom.
Niepowtarzalna 35-hektarowa winnica Ikon Winery to wyjątkowy klejnot na południowym brzegu jeziora  Balaton. Otoczone urokliwym środowiskiem naturalnym, osiedle oraz budynki winiarskie s ały się wyjątkowym obiektem w tym regionie.
Motto - zobowiązujemy się do dzielenia się doświadczeniem korzystania z win wysokiej jakości. Naszą misją jest dostarczanie doskonałych produktów w przystępnych cenach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kékfrankos

 

lekki, delikatnie pikantny Kekfrankos z nutami wiśni z winnicy IKON, która otacza Balaton. Wino powstaje z bardzo dojrzałych kiści winogron, w następnym etapie odbywa się proces fermentacji w kadziach w celu zachowania maximum świeżości.


 

 

 

 

100% Cabernet Franc

Początek winifikacji  to delikatne oddzielanie moszczu za pomocą grawitacji. Następnie fermentowane w zbiornikach, po czym wino leżakowano przez rok w nowych dębowych beczkach.
Głębokie, owocowe, korzenne aromaty, gęsta struktura. Długi posmak, duży potencjał starzenia.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shiraz

 

39 hektarów winnicy jest zlokalizowane na wzgórzach Dióstető. Shiraz bardzo dobrze rośnie w tej okolicy, tworząc wyśmienite lekko pikantne wino. Fermentowanie odbywa się w stalowych kadziach, wino dojrzewa w 50 hl dębowych beczkach przez 12 miesiecy. Aromat jest czysty, bardzo przyjemne wyraziste nuty, skoncentrowane, mocno owocowe.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pinot Noir

 

bardziej gęsty niż zazwyczaj, aksamitny pinot noir, gleby lessowo wapienne z regionu Radpuszta są tego przyczyną. Fermentacja odbywa się w beczkach w ciągu pół roku. Aromat jest głęboko owocowy, taniny doskonale skomponowane z drewnianym aromatem beczki.


 

 

 

 

 

 

 

Merlot

 

Merlot starzony w stalowych kadziach i wielkich beczkach. Delikatny pikantny nos, balans, długi finisz z taninami.